UX V UI42

Web usability (použitelnost webů) je postup při návrhu webů, kterým zajistíme, že uživatelé s nimi budou snadno pracovat a dosáhnou požadované cíle. Usability (UX – user experience) se věnujeme od 2008, informační architektuře od 2002. Máme zkušenosti s UX webů a webových aplikací, softwarových aplikací, mobilních aplikací, mobilních webů pro smartphony a tablety a e-shopů.

UX KNOW-HOW JE ZÁKLADEM PRO SKVĚLÉ VÝSLEDKY
Know-how ui42 v oblasti UX je založeno především na dlouhodobých zkušenostech z projektů pro naše klienty, kterým poskytujeme komplexní UX služby. Věnujeme se i UX vzdělávání na univerzitách i ve firmách a UX výzkumu.

ux1

UX AUDIT
UX audity jsou založeny na zkušenostech našich konzultantů, kteří se webem a jejich návrhům věnují od roku 1997. Pozorovali jsme při práci s weby, e-shopy a mobilními aplikacemi již více než 500 uživatelů.

Při usability auditu procházíme detailně celý web, e-shop, aplikaci nebo její část, která je předmětem analýzy (např. Proces objednávky v e-shopu). Stávající stav porovnáváme s doporučeními a analyzujeme mnoho dalších aspektů podle vlastních zkušeností. Díky nezávislému auditu umíme často vyřešit interní problémy s návrhem webu, živým webem nebo jeho redesignem.

Audit se dá udělat v každé fázi návrhu, od úvodních skic a wireframů, přes funkční prototipy, weby připravené ke spuštění až po již fungující živé weby. Audit umí v každé fázi identifikovat místa, která se dají zlepšit.

Výsledkem usability auditu je usabilita report se zjištěními seřazenými podle priorit. Nejhodnotnější částí jsou doporučení na opravu zjištění a návrhy na vylepšení webu, e-shopu nebo aplikace. Díky spolupráci se zahraničními UX odborníky umíme zajistit UX audity i pro jiné jazykové verze.